Başarılı Olmanın Yolları

Başarılı Olmanın Yolları

Başarılı Olmanın Yolları Başarılı olma yöntemleri
Hayatta en büyük hedeflerimizden birisi başarıyı yakalamaktır. Başarı kendisine hak edene güler. Başarılı olmak disiplinli çalışmadan geçer. Başarılı olmak isteyen kişiler bu yazı dizimi iyi okumalarını tavsiye ederim. Bir eğitimci olarak başarılı olmak için yapılması gerekenleri siz değerli okurlarımla paylaşacağım. Keyif alacağınız bir yazı dizisi olmasını temenni ediyorum.

Başarıya ulaşmak isteyenler şu hususlara dikkat etmeleri tavsiye edilir.
1-Başarılı olmak istemekten geçer. Başarılı olmayı gerçekten de çok istiyor musunuz? Başarılı olmak için ne kadar çaba gösteriyorsunuz? İstemeniz basit bir tutkudan mı ibaret yoksa gerçekten de istiyor musunuz?
2-Başarılı olmak istiyorsanız çalışmalarınıza süreklilik ve disiplin kazandırmalısınız. Bunu sağlamanın en iyi yolu kendinize bir başarı planı hazırlamaktan geçer.
3-Başarılı olmak için çalışmalarınızı uygun ortamlarda yapmalısınız. Sessiz gürültüsüz dikkatinizi yoğunlaştırabileceğiniz bir ortamda çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Çalışma ortamınızın çalışmaya elverişli olması gerekir. Televizyon karşısında ders çalışıp başarılı olmayı bekleyen ülkemizde milyonlarca insan vardır. Genel uyarılmışlık düzeyinizin yüksek olması öğrenmeyi kolaylaştırır.
4-öğrenmelerinizi sağlam temeller üzerine oturtmalısınız. Öğrenmeyi sınavlarda başarılı olmak için gerçekleştirmeyin. Öğrenmelerinizi hayatınıza mutlaka uygulamalısınız. Kullanılmayan bilgiler her zaman unutulmaya mahkûmdur. Öğrendiğiniz bilgileri sık tekrarlar yaparak güçlendirebilirsiniz.
5-Kendinize özgü öğrenme stilinizi keşfetmeli ve bunu geliştirmeye çalışmalısınız. En iyi öğrenme yönteminizi belirleyip bunun üzerinde çalışmanız gerekir.
6-Öğrenmeler ezber temelli değil uygulama temelli olmasına dikkat edin. Ezberlenen bilgiler çabuk unutulur. Öğrenmelerinizi sağlam temeller üzerine oturtmalısınız. Sağlam temeller üzerine oturtulmayan bilgiler her zaman unutulmaya mahkumdur.

Etiketler:

Yorumlar

  1. Hülya diyor ki:

    başarmanın tek yolu inanmaktır!

Yandex.Metrica